Умовы прыёму УА

Прыём дзяцей ва ўстанову дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца загадчыкам дашкольнай установы на працягу каляндарнага года пры наяўнасці ў ім свабодных месц і на падставе:

• заявы законнага прадстаўніка выхаванца;
  • медыцынскай даведкі аб стане здароўя, выдадзенай дзіцячай паліклінікай;
  • заключэння дзяржаўнай установы адукацыі "Кобрынскі цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі" (для спецыяльных груп, груп інтэграванага навучання і выхавання);
  • накіравання ў дзяржаўную ўстанову адукацыі для асваення зместу адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі, выдадзенага аддзелам па адукацыі Кобрынскага райвыканкама. Напрамкі ва ўстанову дашкольнай адукацыі выдаюцца ў адпаведнасці з чарговасцю пастаноўкі на ўлік толькі законным прадстаўнікам дзіцяці (бацькі, апекуны, усынавіцелі) пры прад'яўленні наступных дакументаў:

1. дакумента, які сведчыць асобу законнага прадстаўніка дзіцяці (у адпаведнасці з Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 3 чэрвеня 2008 г. № 294 "Аб дакументаванні насельніцтва Рэспублікі Беларусь" да дакументаў, якія сведчаць асобу грамадзяніна, адносяцца: пашпарт грамадзяніна Рэспублікі Беларусь, від на жыхарства ў Рэспубліцы Беларусь, пасведчанне бежанца),

2. пасведчанні аб нараджэнні дзіцяці;

3. заключэння ўрачэбна-кансультацыйнай камiсii (для санаторных груп);

4. заключэння дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі (для спецыяльных груп, груп інтэграванага навучання і выхавання).

Пасля атрымання накіравання на працягу 15 дзён яго неабходна зарэгістраваць у загадчыка дашкольнай установы. У адваротным выпадку кірунак лічыцца несапраўдным.

Напрамкі выдаюцца па адрасе: г. Кобрын, вул. Суворава, д. 25, каб. 513, т: 8 (01642) 9-38-20.

Вызначэнне пачатку наведвання і ўзроставай групы для выхаванцаў ажыццяўляецца загадчыкам дашкольнай установы.

Правила посещения учреждения дошкольного образования:

Правила отчисления из учреждения дошкольного образования: